Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
banner nowy 
 

Aktualności

DSC05935

    Tegoroczne zakończenie roku szkolnego było jednocześnie zakończeniem istnienia Gimnazjum. Uroczystość odbyła się z udziałem zaproszonych gości, wśród których znaleźli się: wieloletnia Dyrektor Gimnazjum p. H. Jastrzębska-Plewa, przedstawicielka Zarządu Głównego Związku Sybiraków p. Wanda Puchała oraz Dyrektor Muzeum Miedzi p. Marcin Makuch.

Podczas uroczystości nagrodzono uczniów wyróżniających się w nauce, sporcie i pracy na rzecz szkoły. Uczniowie z godnością i nostalgią pożegnali sztandar szkoły, który został przekazany do Muzeum Miedzi.

 DSC01252

SUPERGIMNAZJALISTKA (Najwyższe średnie z 6 kolejnych semestrów) - Julia Adamczyk kl. 3c

Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali:

Klasa 3a

1     Maria Daniluk

2     Julita Patyna

3     Natalia Turek

4     Dominika Garbacz

5     Gabriela Konopka

6     Wiktoria Włodarczak

7     Beniamin Janicki

8     Hanna Polańska

9     Oliwia Gmaj

10   Michał Małko

11   DariuszPikul

Klasa 3b

1.   Mateusz Fugiel

2.   Kacper Guss

Klasa 3c

1    Julia Adamczyk

2    Katarzyna Jasińska

3    Klaudia Jasińska

4    Oliwia Kazimierczyk

5    Julia Przylipko

Klasa 3d

1   Julia Pawlik

2   Milena Firek

3   Szymon Najdziński

4   Natalia Tychańska

5   Paulina Sobków

6   Martyna Górska

7   Dominik Wierzbicki

8   Patrycja Wolska

9   Kamil Chaj

Maksymalne lokaty z poszczególnych części egzaminu otrzymali:

Klasa 3a

  1. Julita Patyna
  2. Julia Siler

Klasa 3b

  1.  Mateusz Fugiel
  2.  Jakub Madejczyk
  3.  Maciej Sroczyński

Klasa 3d

  1.  Milena Firek
  2.  Aleksy Nicpoń
  3.  Julia Pawlik
  4.  Paweł Żurawicki

 

9W miesiącu czerwcu odbyła się wystawa prac uczniów przygotowanych w ramach projektu profilaktycznego "Używki - to nie dla nas". Młodzież naszej szkoły w sposób niezwykle twórczy podeszła do tematu „MARZENIA – TAK, NAŁOGI - NIE” promując życie wolne od uzależnień. Prace ponad uczniów klas gimnazjalnych, jak również klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej nr 9, zaprezentowane podczas wystawy zostały wykorzystane do przygotowania ulotek edukacyjnych rozdawanych w naszej i okolicznych placówkach.

Wystawa od września będzie kontynuowana na korytarzu Szkoły Podstawowej nr 9.

Działanie odbyło się dzięki finansowemu wsparciu UM Legnica- wydz. Zdrowia i Spraw Społecznych w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii.

1  4  5  10  11  13  15  logo legnica

1W dniu 17 czerwca odbył się finał konkursu „Czyściciel Świata” podsumowujący całoroczną zbiórkę surowców wtórnych przez szkoły i przedszkola. Uczniowie naszej szkoły w takiej akcji wzięli udział po raz 16. Młodzież po raz kolejny udowodniła swoje zaangażowanie w działania na rzecz środowiska naturalnego, gdyż w zbiórce surowców wtórnych brała udział ponad połowa uczniów naszego gimnazjum.

Działania poszczególnych placówek były porównywane w konkursie pod patronatem UM Legnica – wydz. Ochrony Środowiska i Gospodarowania Odpadami, LPGK oraz Fundacji Ekologicznej „Zielona Akcja”. W tym roku wszystkie szkoły były uczestnikami w jednej kategorii, bez podziału na szkoły podstawowe, gimnazja i średnie. W tak licznym gronie udało nam się uzyskać I miejsce za zbiórkę baterii, II miejsce w kategorii nakrętki, II miejsce za butelki PET oraz IV miejsce za zbiórkę makulatury

Wśród nagrodzonych uczniów znalazła się 8 – osobowa grupa młodzieży z naszej szkoły, która najbardziej angażowała się w zbiórkę nakrętek, baterii, makulatury i butelek PET: Dominik Wierzbicki klasy 3 d, Julia Przylipko z klasy 3c oraz Maria Daniluk, Karina Grzelak z klasy 3 a. Szkoła w nagrodę otrzymała pojemniczek na baterie.

Gratulujemy nagrodzonym uczniom i dziękujemy młodzieży, rodzicom, którzy z ogromnym zaangażowaniem włączali się w szkolne działania na rzecz środowiska naturalnego.

2   3   4   5  logo legnica

DSC01231W niezwykłej atmosferze radości i entuzjazmu szesnastolatków a zarazem nostalgii dorosłych,  odbyło się niezwykłe spotkanie. Gimnazjaliści zaprezentowali efekty swojej dwumiesięcznej dojrzałej pracy. Przeprowadzili projekt edukacyjny, który był ich inicjatywą i całkowicie samodzielnie zrealizowany. To grupa uczniów trzeciej klasy, odwiedzając muzeum, czytelnię i zaglądając do szkolnych kronik i monografii, stworzyła coś niepowtarzalnego - historię budynku szkolnego przy ul. Chojnowskiej 100. Zazwyczaj uczniowie kojarzą szkołę z trudami nauki i kolegami, a nasi uczniowie pokazali ją jako miejsce o szczególnym znaczeniu, z superpedagogami i osadzoną w czasoprzesrzeni wielu dziesięcioleci.  Na uroczystość zaproszono obecnych i dawnych pracowników, rodziców i absolwentów. Żywiołowy program, komentarze trzech pokoleń Dyrektorów: Pani Jadwigi Sklepkiewicz, Pani Hanny Jastrzębskiej-Plewy i Pani Katarzyny Hornickiej dały wyraz nastroju, w którym odbywało się spotkanie.

Każdy miał okazję podzielić się wspomnieniami, a na koniec zawiązano czerwoną wstęgę, która miała symbolizować zakończenie 20-letniej działaności Gimnazjum nr 5 im. Księcia Jerzego Wilhelma.

Zapraszamy do galerii

  DSC01141   DSC01155   DSC01189

017W dniu 11 czerwca grupa uczniów naszej szkoły, pod opieką pani pedagog Katarzyny Makuch przeprowadziła akcję „Zamień używki na cukierka” wśród uczniów wyższych klas Szkoły Podstawowej nr 4. Młodzież rozdawała przygotowane ulotki promujące życie wolne od uzależnień „MARZENIA – TAK, NAŁOGI – NIE” a słodkim cukierkiem zachęcała do zwrócenia uwagi na ten ważny problem. Uczniowie sąsiedniej szkoły podstawowej byli uczestnikami akcji profilaktycznej już po raz szósty. Zapraszamy do galerii !

Działanie odbyło się dzięki finansowemu wsparciu UM Legnica- wydz. Zdrowia i Spraw Społecznych w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii.

logo legnica

cik2W poniedziałek 10 czerwca 31 osobowa grupa uczniów pod opieką p. Anny Kurtasz oraz pedagoga szkolnego p. Katarzyny Makuch uczestniczyła w seansie filmowym "X - man". Wyjście do kina było nagrodą dla wyróżniających się uczniów w programie profilaktycznym "Używki - to nie dla nas!",  w tym akcji promocyjnej "Zamień używki na cukierka". W ramach projektu uczniowie przygotowali wystawę prac plastycznych oraz ciekawe ulotki promujące życie wolne od uzależnień, pt.    " Marzenia – tak, nałogi - nie".

Zakup biletów został sfinansowany dzięki dotacji z Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Legnicy –Komisji Przeciwdziałania Alkoholizmowi w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

logo legnica

DSC 0039Tegoroczny Bal Gimnazjalny był niezwykły. Miejsce związane niegdyś z naszym patronem otworzyło przed nami swoje podwoje. Zamek Książ - obiekt zabytkowy, znany ze swego przepychu, gościł tegorocznych absolwentów - "Gimnazjalistów z Piątki". Uczniowie bawili się w przepieknej sali balowej. Polonez, pieczołowicie ćwiczony pod okiem instruktora tańca p. Narajewskiego, w tych okolicznościach stał się "iście książęcy". Wspaniałe kreacje, doniosłe nastroje i odpowiednia oprawa, na długo pozostaną w pamięci. Zabawa nabrała prawdziwych rumieńców po wyborze Króla /Adrian Zagrobski 3d/ i Królowych /były aż dwie laureatki - Paulina Sobków i Joanna Winiszewska 3d/. Ten Bal Gimnazjalny nie przeminie tak jak inne, bo jest ostatnim w historii istnienia gimnazjów. 

Dziękujemy Rodzicom za ich przychylność w realizacji pomysłu, który narodził się już wiele wcześniej, kiedy uczniowie podczas wycieczki spostrzegli w Książu portret Księcia Jerzego Wilhelma. Zachęceni przez przewodnika, przekazali pomysł w szkole, a Rada Rodziców pod przewodnictwem p. Agnieszki Winiszewskiej urealniła marzenia.

Zapraszamy do galerii. 

  DSC 0062  DSC 0064  DSC 0093

25W dniach od 3 do 12 czerwca, pod kierunkiem p. Anny Kurtasz oraz p. Katarzyny Makuch – pedagoga szkolnego, odbył się finał i podsumowanie efektów dwumiesięcznej pracy uczniów w ramach programu "Używki - to nie dla nas". W tych dniach uczniowie rozdawali samodzielnie zaprojektowane ulotki oraz częstowali słodkim cukierkiem. W tym roku projektowali ulotki, nie tylko uczniowie klas gimnazjalnych, ale również uczniowie klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej nr 9. Siódmo- i ósmoklasiści bardzo aktywnie włączyli się w przygotowanie i rozpowszechnianie ulotek wśród swoich kolegów i koleżanek ze szkoły

Akcja "Zamień używki na cukierka" w naszej szkole odbywa się już po raz 16 ale po raz piąty przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta Legnicy.

3  22

Młodzież naszej szkoły wykazała się ogromną kreatywnością oraz talentem plastycznym przygotowując liczne ulotki na realizowany w tym roku temat: "Marzenia – tak, nałogi - nie". Celem tego przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi na skutki zdrowotne oraz społeczne uzależnień jak również rolę bliskich i przyjaciół. Uczniowie, w swoich pracach, podejmowali zagadnienia wpływu uzależnień na urodę i procesy starzenia, jak również na fakt, że młodość to czas zabawy, wspólnego z przyjaciółmi spędzania czasu, rozwijanie talentów, aktywności fizycznej. Zapraszamy do galerii !

Marzenia, przyjaźń, młodość, podróże, sport, muzyka - tu nie ma tu miejsca na nałogi! logo legnica

Czytaj więcej: Akcja "Zamień używki na cukierka" po raz 16-ty w naszej szkole 

27 czerwca odbyło się rozdanie nagród organizowanego w kwietniu przez Ekobibliotekę LBP konkursu plastycznego „Ptaki w mieście”. Jury doceniło również prace uczennic naszej szkoły – Klaudii Jasińskiej, która zajęła II miejsce, a praca Katarzyny Jasińskiej została wyróżniona. Uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy, piękne książki oraz gry edukacyjne. Na zdjęciach nagrodzone prace Klaudii Jasińskiej. Uczennice pracowały pod kierunkiem nauczycielki biologii – Anny Kurtasz

1  3  4

20190603 124334   Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Julita Patyna, Hanna Polańska i Aleksandra Słabolepsza zajęła 3 miejsce w półfinale wojewódzkim, który odbył się na obiektach RCS w Lubinie. Opiekunem grupy była Gabriela Jednorał. Serdecznie gratulujemy!
 
 
             20190603 122103               20190603 122051

Who's Online

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.