Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
banner nowy 
 

Aktualności

dzieci ruch

Zapraszamy rodziców na spotkanie z wychowawcami

we wtorek 11 października 2018 r.

 

PRZYDZIAŁ SAL NA SPOTKANIE Z RODZICAMI O GODZ. 16:00

Klasa Wychowawca Nr sali Kondygnacja
3a p. Natalia Karczmar 36 Łącznik
3b p. Anna Kurtasz 14 Parter
3c p. Gabriela Jednorał 15 Parter
3d p. Ewa Kopczyńska 32 I piętro

witaj szkolo

 

Inauguracja roku szkolnego:

 - 3 września 2018 r.

 - godz. 9:00

 -  ul. Chojnowska 100, sala nr 21

absolwent21W piatek 22 czerwca 2018 r. zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Podczas szkolnej uroczystości wręczono wyróżniającym się uczniom nagrody ufundowane przez Radę Rodziców, reprezentowaną przez Panią Renatę Adamczak i Panią Agnieszkę Winiszewską. Statuetkę SUPERGIMNAZJALISTY, za najwyższą średnią w ciągu trzech lat nauki (średnia z 6 semestrów) otrzymała Edyta Szmorąg z klasy 3a.

Spotkanie było wyjątkowe, gdyż żegnaliśmy wieloletnią Dyrektor naszego gimnazjum Paną Hannę Jastrzębską-Plewę. Przedstawiciele rodziców, uczniów i kadry pedagogicznej złożyli podziękowania i słowa uznania za wszystkie wspólnie spędzone chwile, które wpisały się na karty historii szkoły i miasta.

 

 

 

 UCZNIOWIE WYRÓŻNIENI ZA WYSOKIE WYNIKI W NAUCE W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

KLASA 2A

 1.  Maria Daniluk
 2.  Julita Patyna
 3.  Gabriela Konopka
 4.  Dominika Garbacz
 5.  Natalia Turek
 6.  Wiktoria Włodarczak

 

KLASA 2C

 1.  Julia Adamczyk
 2.  Katarzyna Jasińska
 3.  Klaudia Jasińska
 4.  Oliwia Kazimierczyk
 5.  Julia Przylipko

KLASA 2D

 1.  Milena Firek
 2.  Szymon Najdziński
 3.  Julia Pawlik
 4.  Paulina Sobków
 5.  Natalia Tychańska
 6.  Dominik Wierzbicki

 

KLASA 3A

 1. Maja Adamska
 2. Oliwia Cyza
 3. Julia Gręda
 4. Aleksandra Kania
 5. Gabriela Klimek-Rozenblat
 6. Natalia Kołodziejska
 7. Iwona Łazarów
 8. Aleksandra Makuszewska
 9. Gabriela Milewska
 10.  Zuzanna Olszewska
 11.  Paulina Salawa
 12. Edyta Szmorąg

 

KLASA 3B

 1. Aleksandra Cymbalak
 2. Agnieszka Krakowska
 3. Daria Lenar
 4. Aleksandra Pawelczak
 5. Adriana Soboń

 

KLASA 3C

 1. Jan Kulik
 2. Kacper Parol
 3. Karolina Wierucka

 

KLASA 3D

 1. Kacper Strzelczyk
 2. Beata Rutowska
 3. Marta Rogos
 4. Albin Hlebko
 5. Michał Prus
 6. Anna Roicka
 7. Kamil Niewiński
 8. Agata Wszołek
 9. Oskar Hofman
 10.  Monika Kowalczyk
 11.  Julia Styga

img pd 140752 mjxp78

 

 

Przebieg spotkań w dniu 22-06-2018r.:

 

8:45 - spotkanie uczniów w salach lekcyjnych z wychowawcami

8:55 - przejście uczniów pod opieką wychowawców do s. 21 na uroczystość szkolną.

 

Zapraszamy uczniów i rodziców !!!

2W dniu 18 czerwca odbył się finał konkursu „Czyściciel Świata” podsumowujący całoroczną zbiórkę surowców wtórnych przez szkoły i przedszkola. Uczniowie naszej szkoły w takiej akcji wzięli udział po raz 15. Młodzież po raz kolejny udowodniła swoje zaangażowanie w działania na rzecz środowiska naturalnego, gdyż w zbiórce surowców wtórnych brała udział ponad połowa uczniów naszego gimnazjum.

Działania poszczególnych placówek były porównywane w konkursie pod patronatem UM Legnica – wydz. Ochrony środowiska i gospodarowania Odpadami, LPGK oraz Fundacji Ekologicznej „Zielona Akcja”. W tym roku wszystkie szkoły były uczestnikami w jednej kategorii, bez podziału na szkoły podstawowe, gimnazja i średnie. W tak licznym gronie udało nam się uzyskać II miejsce w kategorii elektroodpady, IV miejsce za zbiórkę baterii oraz butelek PET i V w kategorii nakrętki.

Wśród nagrodzonych uczniów znalazła się 8 – osobowa grupa młodzieży z naszej szkoły, która najbardziej angażowała się w zbiórkę nakrętek, baterii, makulatury i elektroodpadów: Joanna Kuruc i Michał Turzyniecki z klasy 3d, Kamil Chaj, Dominik Wierzbicki, Paweł Stokłosa z klasy 2d, Klaudia Trubowicz z klasy 2b, Julia Przyliko z klasy 2c oraz Karina Grzelak z klasy 2a. Szkoła w nagrodę otrzymała zgniatarkę do butelek PET.

Gratulujemy nagrodzonym uczniom i dziękujemy młodzieży, rodzicom, którzy z ogromnym zaangażowaniem włączali się w szkolne działania na rzecz środowiska naturalnego. logo 2

Koordynatorem szkolnej zbiórki odpadów jest Anna Kurtasz, nauczyciel biologii.

Czytaj więcej...

P1300360Uczennica klasy 3a Gabriela Klimek – Rozenblat oraz Monika Kowalczyk z klasy 3 d zostały nagrodzone w konkursie organizowanym przez TPD – „Moja mała Ojczyzna”. Celem konkursu jest, poprzez pracę plastyczną lub fotograficzną, promowanie piękna przyrody lub zabytków naszego regionu. Podczas pięknej uroczystości, która odbyła się 1 czerwca w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej w Legnicy zostały zaprezentowane najciekawsze prace oraz wręczone nagrody.

Uczennice miały sporą konkurencję, na konkurs spłynęły 293 prace plastyczne oraz 37 fotograficznych. Gabriela zajęła miejsce drugie w konkursie fotograficznym - jurorów ujęły piękne zdjęcia Rezerwatu przyrody „Wąwóz Myśliborski”, w wyróżnionej pracy Monika przedstawiła Stary Rynek w Legnicy.

Uczennice pracowały pod kierunkiem nauczyciela biologii, Anna Kurtasz.

Czytaj więcej...

11W dniach od 4 do 15 czerwca, pod kierunkiem p. Anny Kurtasz oraz p. Katarzyny Makuch – pedagoga szkolnego, odbył się finał i podsumowanie efektów dwumiesięcznej pracy uczniów w ramach programu "Używki - to nie dla nas". W tym dniu uczniowie rozdawali samodzielnie zaprojektowane ulotki oraz częstowali słodkim cukierkiem. Akcja "Zamień używki na cukierka" w naszej szkole odbywa się już po raz 15 ale po raz czwarty przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta Legnicy.

Młodzież naszej szkoły wykazała się ogromną kreatywnością oraz talentem plastycznym przygotowując liczne ulotki na realizowany w tym roku temat: "Młodzież kontra nałogi". Celem tego przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi na skutki zdrowotne oraz społeczne uzależnień jak również rolę bliskich i przyjaciół. Uczniowie, w swoich pracach, podejmowali zagadnienia wpływu uzależnień na urodę i procesy starzenia, jak również na fakt, że młodość to czas zabawy, wspólnego z przyjaciółmi spędzania czasu, rozwijanie talentów, aktywności fizycznej. Przyjaźń, młodość, podróże, sport, muzyka - tu nie ma tu miejsca na nałogi!

logo 2

Czytaj więcej...

1  Kopia    W środę 13 czerwca 33 osobowa grupa uczniów pod opieką p. Anny Kurtasz oraz pedagoga szkolnego p. Katarzyny Makuch uczestniczyła w seansie filmowym "Jurasic Park". Wyjście do kina było nagrodą dla wyróżniających się uczniów w programie profilaktycznym "Używki - to nie dla nas!",  w tym akcji promocyjnej "Zamień używki na cukierka". W ramach projektu uczniowie przygotowali wystawę prac plastycznych oraz ciekawe ulotki promujące życie wolne od uzależnień, pt.    " Młodzież kontra nałogi".

logo 2

Zakup biletów został sfinansowany dzięki dotacjiz Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Legnicy –  Komisji Przeciwdziałania Alkoholizmowi w ramachGminnego Programu Profilaktyki i RozwiązywaniaProblemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

1W czwartek 7 czerwca odbyła się lekcja otwarta z chemii, którą poprowadził pan Krzysztof Kincer. W zajęciach uczestniczyła grupa klasy 3d. Celem zajęć było poznanie i przeprowadzenie doświadczeń służących do wykrywania związków organicznych takich jak  białka czy węglowodany w produktach spożywczych. Uczniowie mieli możliwość w barwnych i spektakularnych doświadczeniach wykrywać białko reakcją biuretową czy ksantoproteinową. Wykorzystując roztwór jodu w alkoholu czyli zwykła jodynę wykryli obecność skrobi w przygotowanych próbkach pokarmów. Wszystkich zainteresowała niezwykle barwna próba Trommera umożliwiająca wykrycie glukozy.

Lekcja była z zaciekawieniem obserwowana przez grupę nauczycieli, zdjęcia wykonała A. Kurtasz

Czytaj więcej...

Makuch 2

 

  W czwartek, 7 czerwca, mieliśmy zaszczyt gościć dyrektora Muzeum Miedzi w Legnicy, pana Marcina Makucha. Była to już druga wizyta pana Makucha w naszej szkole. Swoja współpracę z Muzeum Miedzi rozpoczął on w 2003 roku. W roku 2017 został mianowany dyrektorem legnickiego muzeum. Pan Makuch jest wielkim pasjonatem Legnicy i mówi o niej tak: „Legnica to moje miejsce namiejsce na ziemi. Tutaj się urodziłem, tutaj się zakochałem i tutaj założyłem rodzinę. Moje pasje także związane są z tym cudownym miastem”.

Who's Online

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.