Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
banner nowy 
 

Aktualności

zapraszamyWe wtorek 15 maja 2018 r. o godz. 16:00 odbędą się zebrania z rodzicami.

W godz. 17:00 - 18:00  zapraszamy na konsultacje z nauczycielami przedmiotu.

   Za zakładką "czytaj więcej" można znależć spis sal na zebrania i konsultacje.                                                          666    200         arg 3 50 transnumer ruchomy obrazek 0199

Czytaj więcej...

DSC00278Kolejny raz uczniowie naszej szkoły przygotowali Poranek Katyński. W obecności zacnych gości Pani Marii Jurkiewicz i Pani Wandy Puchały - Prezesów Zarządu Oddziału Związku Sybiraków w Legnicy oraz Pani Agnieszki Winiszewskiej - Przewodniczącej Rady Rodziców klas gimnazjalnych, gimnazjaliści obejrzeli wzruszajace przesłanie w wykonaniu uczniów. Teksty wyśpiewywane i recytowane przez uczniów, zostały zaczerpnięte z kart twórczości osób, które spędziły część swojego życia "na tej nieludzkiej ziemi". Scenografia, dzieło uczniów, nawiązywała do dnia codziennego tamtych czasów. Nad całością czuwała Pani Wioletta Małyniak, która dba o każdy szczegół przekazu, który pozostaje w pamięci podopiecznych -  występujących jak i widzów - jako żywy obraz naszej historii. Zacni goście też przekazali swoje przesłanie poprzez opowieść i piosenkę, które zaprezentowały podczas spotkania.

Czytaj więcej...

26 kwietnia 2018r odbył się we Wrocławiu finał wojewódzki IV Olimpiady Geograficznej dla uczniów dolnośląskich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentował Kacper Strzeczyk z klasy III D, który został laureatem tego konkursu.

Gratulujemy Kacprowi tytułu laureata i doskonałego przygotowania do olimpiady.

Opiekunem ucznia była p. Anna Motak

m15W dniu 25 kwietnia   Szkoła Podstawowa nr 9 z oddziałami gimnazjalnymi we współpracy z Ekobiblioteką LBP w Legnicy miała przyjemność organizować międzygimnazjalny konkurs wiedzy Maraton Ekologiczny. Konkurs odbył się już po raz szósty i tematem tegorocznych zmagań konkursowych były zagadnienia dotyczące zasad segregacji odpadów, efektywnego recyklingu oraz odpowiedzialnych postaw konsumenckich.

W konkursie wzięły udział dwu-osobowe drużyny z 6 klas gimnazjalnych z Legnicy i okolicznych gmin. Uczniowie wykazali się bardzo dużą wiedzą - poziom odpowiedzi był bardzo wysoki a różnice punktowe między drużynami bardzo małe.

Zmagania konkursowe rozpoczęły się od prezentacji samodzielnie przygotowanych, wykonanych z surowców wtórnych toreb na zakupy – jeansowe, zrobione na szydełku czy wyklejone z gazety – wszystkie pomysłowe i starannie wykonane. Uczniowie w 10 otwartych zadaniach musieli wykazać się szeroką wiedzą z zakresu gospodarowania odpadami, problemów, które stoją przed współczesną gospodarką ale również współczesnym, świadomym zagrożeń konsumentem.

W Jury zasiedli przedstawiciele Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarowania Odpadami Urzędu Miasta Legnicy, Ekobiblioteki LBP oraz LPGK.

Wyniki konkursu:

I miejsce drużyna z SP nr 9,

II miejsce gimnazjaliści z Miłkowic,

III miejsce – Zespół Szkół Integracyjnych.

Za sukcesem naszej szkoły stoją uczennice – Anna Roicka oraz Marta Rogos z klasy 3d. Wszyscy uczestnicy oraz szkoły otrzymali nagrody i dyplomy dzięki Ekobibliotece LBP, która po raz szósty jest współorganizatorem Maratonu Ekologicznego.

Wspaniały przebieg konkursu był możliwy dzięki zaangażowaniu uczennic z klasy 3d – Joanny Kuruc, Agaty Wszołek i Moniki Kowalczyk oraz grupy uczniów z klasy 2b.

Pomysłodawcą i współorganizatorem konkursu jest nauczyciel biologii - Anna Kurtasz.

Czytaj więcej...

20180424 122849

 

   Uczniowie klasy III Iwona Łazarów, Albin Hlebko i Kacper Strzelczyk zajęli pierwsze miejsce w Konkursie Przyrodniczym organizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4.

dzien chlopca

 

Życzymy uczniom klas III powodzenia na egzaminie !!!

gify wielkanocne barankiZ okazji Świąt Wielkanocnych,

składamy najserdeczniejsze życzenia:

dużo zdrowia, radości,

odpoczynku przy rodzinnym stole,

mnóstwa wiosennego optymizmu

oraz pomyślności w życiu prywatnym

i zawodowym

 

    Samorząd Uczniowski klas gimnazjalnych

Nasz uczeń z klasy IId-Szymon Najdziński-zajął III miejsce w kategorii pracy pisemnej w Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę". Tematem pracy Szymona było bogactwo naszego regionu, czyli miedź.

Gratulujemy sukcesu.

DSC00191  W niedzielę 25 lutego 2018 r. w Bukowcu odbyło się rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu "Poznajemy Ojcowiznę" na etapie wojewódzkim. Uczennice klasy 3a Natalia Kołodziejska, Magdalena Urbanowicz i Gabriela Klimek-Rozenblat zajęły II miejsce. Ich dziełem był film pt. "Ocalić od zapomnienia, czyli historia i tradycje naszej szkoły".  Po raz pierwszy temtyka pracy naszych gimnazjalistów była związana z miejscem, które codziennie odwiedzają. Szkoła uczniom  najczęściej kojarzy się z wysiłkiem  i powszedniością a nie z treścią przewodnią  filmu konkursowego z dziedziny promowania regionu. Autorkom udało się jednak tak uchwycić obrazy, że zachwyciły profesjonalne Jury.

Gratulacje za pomysł i realizację!

                                                         Opiekunem uczennic była Pani Anna Motak.

Who's Online

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.