Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
banner nowy 
 

Aktualności

DSC001419 stycznia w Polsce obchodzony jest Dzień Ligi Ochrony Przyrody. W piątek 12 stycznia z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego miał miejsce w naszej szkole "Dzień bez mundurka". Tym razem tematem przewodnim były gatunki zwierząt zagrożone wyginięciem. Na korytarzu  można było spotkać przedstawicieli różnych gatunków m. in. leniwce,  koala, misie panda oraz pszczółki. Jeśli ktoś dobrze się przyjrzał, to zauważył nawet baśniowe jednorożce.

Czytaj więcej...

LINIA GWIAZDKI RUCHOME  LINIA GWIAZDKI RUCHOME

   zima2

 Tegoroczne ferie trwają od 15 do 28 stycznia. Każdy może spędzić ten czas jak lubi i nabrać sił na kolejne pięć miesięcy nauki.

 

Przyjemnego wypoczynku !!!

 

 

 

Okres dwutygodniowego wypoczynku musi być spędzony nie tylko aktywnie ale i bezpiecznie. Pod załączonym linkiem https://men.gov.pl/strony/o-czym-warto-pamietac-przed-feriami-poradnik-men.html znajduje się poradnik bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży przygotowany przez MEN.bezp

Nasi uczniowie: Szymon Najdziński, Jakub Koniecko, Kacper Strzelczyk i Oskar Hofman zakwalifikowali się do etapu rejonowego Olimpiady Geograficznej.

Uczniowie musieli wykazać się znajomością zagadnień z geografii fizycznej ogólnej, kartografii  i geografii astronomicznej.

Gratulacje i powodzenia na dalszym etapie konkursu.

IMG 2296We wtorek 09 stycznia 2018 r. uczniowie klas II mieli okazję po raz pierwszy skorzystać z nowego sprzętu w pracowni informatycznej. Komputery z właściwym oprogramowaniem usatysfakcjonowały chyba każdego. Pracownia zykała nowe wyposażenie dzięki projektowi "Wyposażenie pracowni do nauki przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i informatycznych w szkołach podstawowych i gimnazjach" prowadzonemu przez Urząd Miasta Legnicy we współpracy ze szkołami. Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu i zapleczu technicznemu możemy sprostać wymaganiom programowym w zakresie rozwoju cyfryzacji w szkołach.

Czytaj więcej...

ID 10047042

 

Zebrania Rodziców odbędą się w dniu 09 stycznia 2018 r. o godz. 16:00,

w budynku przy ul. Chojnowskiej 100.

Zapraszamy !!!

Sale, w kórych odbędą się spotkania znajdziecie Państwo pod zakładką "czytaj więcej"

Czytaj więcej...

3ffb2d40fcc3c458a66021d366b36064

DSC00083W poniedziałek 18-12-2017 r. uczniowie naszej szkoły mieli akazję przeżyć chwile, ktore każdego skłaniają do refleksji. Dzięki szkolnym Jasełkom, widzowie mogli zastanowić się nad swoim podejściem do tradycji Świat Bożego Narodzenia. Zagubieni w codziennym zgiełku zapominamy o tym co najistotniejsze - rodzinie. Uczniowie pod opieką p. Jolanty Staworowskiej, przedstawili kilka sytuacji, które uzmysłowiły widzom, że nie można w zgiełku codziennych zajęć, zapomnieć o najbliższych i tradycjach, w których nas wychowano.

Spektakl szkolny uświetnili goście: Pani Maria Jurkiewicz i pani Wanda Puchała z Zarządu Oddziału Związku Sybiraków w Legnicy, Pani Maria Kisielewska-Podrez z Zarządu Koła Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych w Legnicy oraz Pani Renata Adamczak - Przewodnicząca Rady Rodziców Klas Gimnazjalnych. Wzruszające wspomnienia Pań z czasów wojny i lat pobytu na obczyźnie, stały się dla gimnazjalistów lekcją historii, której nie usłyszą w żadnej klasie na żadnych zajęciach. Na zakończenie spotkania goście, nauczyciele i przewodniczący klas złożyli sobie wzajemnie życzenia i podzielili się symbolicznie opłatkiem.

Zapraszamy do szkolnej galerii

Czytaj więcej...

DSC00054

 

Krzysztof Steinborn z klasy 2c ma, jak każdy nastolatek w Jego wieku, swoje zainteresowania. Skupił je na sztuce walki, która uczy nie tylko użycia siły mięśni, ale też zasad walki fair play. Udział w zawodach przed kilku laty zaowocował zwycięstwami w zawodach wyższego szczebla dla danej grupy wiekowej, a obecnie Krzysztof zajął III miejsce w kategorii MMA w Mistrzostwach Legnicy w Kickboxingu. Uczeń od niedawna wrócił do treningów w klubie, dlatego sukces jest dla niego wielkim przeżyciem.

Zyczymy dalszych osiągnięć.

20171211 122609

 

W dniu 11.12.2017 r. klasa 3 d wraz z wychowawcą uczestniczyła w Warsztatach ceramicznych i zajęciach glinolepienia - w pracowni ceramicznej ANANDA . Zajęcia wyzwoliły zdolności i pasje artystyczne uczniów.

Czytaj więcej...

zdolny

 

Jednym z dwóch laureatów powiatu legnickiego z chemii, w konkursie zDolny Slązak Gimnazjalista 2017/2018 został uczeń klasy 3d Kacper Strzelczyk.

Opiekunem ucznia jest p. Krzysztof Kincer

Gratulujemy i życzymy sukcesów w konkursie finałowym !!!

Who's Online

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.