rekrutacja12

6W dniu 17 listopada odbyła się V Rejonowa Olimpiada Wiedzy o Uzależnianiach i Chorobie AIDS, której organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 9 we współpracy z PSSE w Legnicy i przy finansowym wsparciu Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Legnicy.

Dyrektor wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Legnica – pan Leszek Śliwak – pełnił funkcję jurora. Wraz z Panią Dyrektor SP nr 9 – Katarzyną Hornicką - powitał uczestników olimpiady.

W konkursowych zmaganiach wzięło udział 54 uczniów z 8 legnickich klas gimnazjalnych oraz 10 szkół podstawowych.

W konkursie wiedzy nagrody i wyróżnienia przyznano w dwóch kategoriach: klas 7 szkół podstawowych oraz gimnazjalnych, łącznie przyznano 14 atrakcyjnych nagród i wyróżnień.

W kategorii szkół podstawowych, które po raz pierwszy uczestniczyły w tym konkursie, I miejsce otrzymał Piotr Bielski z SP nr 20, II miejsce Oskar Pundyk z SP nr 9, III miejsce zajęła Weronika Pękala z SP nr 2. Jury przyznało również 4 wyróżnienia, które wraz z atrakcyjnym nagrodami rzeczowymi otrzymali: Daria Bartoszewska -SP nr 19, Martyna Bajda -SP nr 6, Miłosz Witkowski-SP nr 9 oraz Natalia Jabłońska- SP nr 20.

W kategorii klas gimnazjalnych: I miejsce zajęła Aleksandra Ożga z TWP, II miejsce – Natalia Synowiec ZSI a miejsce III Julia Kajak – Gm Katolickie. Przyznano również 4 wyróżnienia, które otrzymali: Gabriela Milewska i Iwona Łazarów – klasy gimnazjalne przy SP 9, Ignacy Koziorowski – TWP oraz Mateusz Dziamba - ZSI.

Uroczystość była również okazją do podsumowania i wręczenia nagród w IV Międzygimnazjalnym Konkursie Plastycznym „Bliżej siebie – dalej od nałogów”. Jury konkursowe, pod kierunkiem pani Anny Rodak – artysty plastyka z MCK rozpatrzyło liczne prace z 12 legnickich szkół podstawowych i gimnazjów. W pracach Jury brał również udział pan Artur Torbiński – znany edukator ze Stowarzyszenia MONAR, pani Małgorzata Stawiska – Lichota z PSSE w Legnicy oraz pani pedagog Katarzyna Makuch. W konkursie plastycznym łącznie przyznano w kategorii szkół podstawowych i klas gimnazjalnych 12 nagród i wyróżnień.

Celem konkursu było pogłębienie wiedzy uczniów na temat profilaktyki uzależnień i choroby AIDS, uświadomienie młodzieży szkodliwego wpływu używek na organizm człowieka oraz kształtowanie postaw i zachowań prozdrowotnych. Fundatorami nagród dla uczestników konkursu o wartości 2 400 zł był Urząd Miejski w Legnicy Komisja Przeciwdziałania Alkoholizmowi w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Przedsięwzięcie odbyło się dzięki inicjatywie nauczyciela biologii Anny Kurtasz