rekrutacja12

m15W dniu 25 kwietnia   Szkoła Podstawowa nr 9 z oddziałami gimnazjalnymi we współpracy z Ekobiblioteką LBP w Legnicy miała przyjemność organizować międzygimnazjalny konkurs wiedzy Maraton Ekologiczny. Konkurs odbył się już po raz szósty i tematem tegorocznych zmagań konkursowych były zagadnienia dotyczące zasad segregacji odpadów, efektywnego recyklingu oraz odpowiedzialnych postaw konsumenckich.

W konkursie wzięły udział dwu-osobowe drużyny z 6 klas gimnazjalnych z Legnicy i okolicznych gmin. Uczniowie wykazali się bardzo dużą wiedzą - poziom odpowiedzi był bardzo wysoki a różnice punktowe między drużynami bardzo małe.

Zmagania konkursowe rozpoczęły się od prezentacji samodzielnie przygotowanych, wykonanych z surowców wtórnych toreb na zakupy – jeansowe, zrobione na szydełku czy wyklejone z gazety – wszystkie pomysłowe i starannie wykonane. Uczniowie w 10 otwartych zadaniach musieli wykazać się szeroką wiedzą z zakresu gospodarowania odpadami, problemów, które stoją przed współczesną gospodarką ale również współczesnym, świadomym zagrożeń konsumentem.

W Jury zasiedli przedstawiciele Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarowania Odpadami Urzędu Miasta Legnicy, Ekobiblioteki LBP oraz LPGK.

Wyniki konkursu:

I miejsce drużyna z SP nr 9,

II miejsce gimnazjaliści z Miłkowic,

III miejsce – Zespół Szkół Integracyjnych.

Za sukcesem naszej szkoły stoją uczennice – Anna Roicka oraz Marta Rogos z klasy 3d. Wszyscy uczestnicy oraz szkoły otrzymali nagrody i dyplomy dzięki Ekobibliotece LBP, która po raz szósty jest współorganizatorem Maratonu Ekologicznego.

Wspaniały przebieg konkursu był możliwy dzięki zaangażowaniu uczennic z klasy 3d – Joanny Kuruc, Agaty Wszołek i Moniki Kowalczyk oraz grupy uczniów z klasy 2b.

Pomysłodawcą i współorganizatorem konkursu jest nauczyciel biologii - Anna Kurtasz.

• m11
  • m14