jesien pejzaz dom liscie15

2W dniu 18 czerwca odbył się finał konkursu „Czyściciel Świata” podsumowujący całoroczną zbiórkę surowców wtórnych przez szkoły i przedszkola. Uczniowie naszej szkoły w takiej akcji wzięli udział po raz 15. Młodzież po raz kolejny udowodniła swoje zaangażowanie w działania na rzecz środowiska naturalnego, gdyż w zbiórce surowców wtórnych brała udział ponad połowa uczniów naszego gimnazjum.

Działania poszczególnych placówek były porównywane w konkursie pod patronatem UM Legnica – wydz. Ochrony środowiska i gospodarowania Odpadami, LPGK oraz Fundacji Ekologicznej „Zielona Akcja”. W tym roku wszystkie szkoły były uczestnikami w jednej kategorii, bez podziału na szkoły podstawowe, gimnazja i średnie. W tak licznym gronie udało nam się uzyskać II miejsce w kategorii elektroodpady, IV miejsce za zbiórkę baterii oraz butelek PET i V w kategorii nakrętki.

Wśród nagrodzonych uczniów znalazła się 8 – osobowa grupa młodzieży z naszej szkoły, która najbardziej angażowała się w zbiórkę nakrętek, baterii, makulatury i elektroodpadów: Joanna Kuruc i Michał Turzyniecki z klasy 3d, Kamil Chaj, Dominik Wierzbicki, Paweł Stokłosa z klasy 2d, Klaudia Trubowicz z klasy 2b, Julia Przyliko z klasy 2c oraz Karina Grzelak z klasy 2a. Szkoła w nagrodę otrzymała zgniatarkę do butelek PET.

Gratulujemy nagrodzonym uczniom i dziękujemy młodzieży, rodzicom, którzy z ogromnym zaangażowaniem włączali się w szkolne działania na rzecz środowiska naturalnego. logo 2

Koordynatorem szkolnej zbiórki odpadów jest Anna Kurtasz, nauczyciel biologii.