Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
banner nowy 
 

bociany wiosna

samorzad

oferta edukacyjna

11W dniach od 4 do 15 czerwca, pod kierunkiem p. Anny Kurtasz oraz p. Katarzyny Makuch – pedagoga szkolnego, odbył się finał i podsumowanie efektów dwumiesięcznej pracy uczniów w ramach programu "Używki - to nie dla nas". W tym dniu uczniowie rozdawali samodzielnie zaprojektowane ulotki oraz częstowali słodkim cukierkiem. Akcja "Zamień używki na cukierka" w naszej szkole odbywa się już po raz 15 ale po raz czwarty przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta Legnicy.

Młodzież naszej szkoły wykazała się ogromną kreatywnością oraz talentem plastycznym przygotowując liczne ulotki na realizowany w tym roku temat: "Młodzież kontra nałogi". Celem tego przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi na skutki zdrowotne oraz społeczne uzależnień jak również rolę bliskich i przyjaciół. Uczniowie, w swoich pracach, podejmowali zagadnienia wpływu uzależnień na urodę i procesy starzenia, jak również na fakt, że młodość to czas zabawy, wspólnego z przyjaciółmi spędzania czasu, rozwijanie talentów, aktywności fizycznej. Przyjaźń, młodość, podróże, sport, muzyka - tu nie ma tu miejsca na nałogi!

logo 2

Jak co roku, akcja prowadzona była w Gimnazjum nr 5, Szkole Podstawowej nr 4 oraz SP nr 9.  W tym roku odwiedziliśmy również Szkołę Mistrzostwa Sportowego gdzie wśród sportowców aktywnie promowaliśmy życie wolne od uzależnień. Grupy uczniów pod opieką p. Anny Kurtasz oraz pedagoga szkolnego p. Katarzyny Makuch  odwiedziły  klasy gimnazjalne oraz klasy siódme i szóste rozdając przygotowane ulotki i zwracając uwagę młodszym kolegom na problem uzależnień. Przygotowane przez uczniów ulotki zostały zaniesione do poradni uzależnień "Monar". 

Działanie odbyło się dzięki finansowemu wsparciu UM Legnica- wydz. Zdrowia i Spraw Społecznych w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii.

  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 2

Simple Image Gallery Extended

Who's Online

Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.