zima20 www e gify pl

W DSC00663dniu 9 listopada 2018 roku przeżywaliśmy obrazy wielu lat naszej niewoli w nowej formie - transmisji online. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego wszyscy uczniowie mogli obejrzeć przedstawienie w wykonaniu uczniów klas szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych nie wychodząc z sali lekcyjnej. Pomysłodawczynie transmisji online to przewodnicząca SU Paulina Sobków i Joanna Winiszewska uczennice klasy 3d. Realizatorem i autorem przekazu był Dominik Wierzbicki z 3d. Gratulujemy udanej audycji!

Uroczystość miała miejsce w auli Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. Marynarskiej. Gośćmi honorowymi były Panie Prezes Oddziału Związku Sybiraków w Legnicy p. Maria Jurkiewicz i p. Wanda Puchała oraz Prezes Zarządu Koła Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych p. Maria Kisielewska-Podrez. Występ uczniów zachwycił zaangażowaniem młodych aktorów oraz niesamowitą scenerią - złożoną z prac plastycznych. Nad oprawą święta czuwały Pani Wioletta Małyniak i Pani Marzenna Faryś - nauczycielki historii oraz Pani Barbara Łozińska - nauczycielka muzyki. Podziękowania i podsumowanie działań szkolnych związanych z obchodami 100-lecia wybrzmiały podczas przemówienia Pani Dyrektor Katarzyny Hornickiej.

Gratulujemy artystom wspaniałego występu skłaniającego do wspomnień i wzruszenia. Zapraszamy do galerii !