bociany wiosna

10   W dniu 28 listopada odbyła się VI Rejonowa Olimpiada Wiedzy o Uzależnianiach i Chorobie AIDS, której organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 9 we współpracy z PSSE w Legnicy i przy finansowym wsparciu Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Legnicy.

Uczestników konkursu, nauczycieli oraz jurorów powitała pani Dyrektor SP nr 9 – Katarzyna Hornicka. W konkursowych zmaganiach wzięło udział 48 uczniów z 16 legnickich klas gimnazjalnych oraz szkół podstawowych.

W konkursie wiedzy nagrody i wyróżnienia przyznano w dwóch kategoriach: klas VII i VIII szkół podstawowych oraz III gimnazjalnych, łącznie przyznano 13 atrakcyjnych nagród i wyróżnień.

W kategorii szkół podstawowych, które po raz drugi uczestniczyły w tym konkursie:

I miejsce otrzymał Oliwier Korzun z SP nr 20,

II miejsce Oskar Pundyk z SP nr 9,

III miejsce zajęła Milena Socha z SP nr 20.

Jury przyznało również 3 wyróżnienia, które wraz z atrakcyjnym nagrodami rzeczowymi otrzymali:

Kamila Kozieja - SP nr 20,

Weronika Pękala - SP nr 2,

Daria Bartoszewska - SP nr 19.

W kategorii klas gimnazjalnych, dla których olimpiada odbyła się już po raz ostatni:

I miejsce zajęła Milena Wernik z TWP,

II miejsce – Maciej Tatys - TWP

III Mateusz Dziamba – ZSI.

Przyznano również 4 wyróżnienia:

Krzysztof Piechota - ZSI

Kamila Rożek – ZSI,

Julia Ficer – TWP,

Julia Siler – gimnazjum przy SP 9.

Celem konkursu było pogłębienie wiedzy uczniów na temat profilaktyki uzależnień i choroby AIDS, uświadomienie młodzieży szkodliwego wpływu używek na organizm człowieka oraz kształtowanie postaw i zachowań prozdrowotnych. Fundatorami cennych nagród dla uczestników konkursu był Urząd Miasta w Legnicy, Komisja Przeciwdziałania Alkoholizmowi w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii. Wręczone nagrody – sprzęt elektroniczny, artykuły plastyczne oraz gry planszowe mają zachęcać uczestników konkursu do rozwijania swoich zainteresowań, talentów, wspólnego spędzania czasu z rodziną czy przyjaciółmi.

Przedsięwzięcie odbyło się dzięki inicjatywie Anny Kurtasz - nauczyciela biologii w SP 9.