Każda firma, którą interesuje czyszczenie maszyn suchym lodem może zastosować tę innowacyjną technologię samodzielnie, kupując zarówno urządzenie (lub kilka) wraz ze sprzętem do produkcji granulatu CO2. Czołowi producenci oferują dobrze funkcjonujące sieci wsparcia i serwisu. Inną opcją umożliwiającą czyszczenie maszyn suchym lodem jest wypożyczenie urządzeń, albo zlecenie usługi sprzątania przemysłowego firmie zewnętrznej.
Sprzęt profilowany
Do pracy z granulatem suchego lodu używa się dwóch grup urządzeń: jedno- i dwuprzewodowych. Jeśli czyszczenie maszyn suchym lodem angażuje pierwszy typ, wówczas granulki suchego lodu spadają z zasobnika na obracający się dysk dozujący, skąd są wydmuchiwane sprężonym powietrzem do przewodu zakończonego pistoletem wyrzucającym je na czyszczoną powierzchnię. Zamontowana w pistolecie dysza nadaje im prędkość bliską prędkości dźwięku. Jeśli maszynę jednoprzewodową stosuje się do czyszczenia delikatnych obiektów, wówczas przed pistoletem montuje się płytkę z małymi otworami. Granulki suchego lodu są na niej rozbijane do odpowiedniej grubości, aż do niemal śniegu, a więc czyszczenie maszyn suchym lodem w pełni zasługuje na miano mycia.
Rozwiązania zależne od sytuacji
Maszyny dwuprzewodowe mają prostszą konstrukcję. Składają się z zasobnika na suchy lód, z którego granulki są podawane do przewodu za pomocą śruby transportowej i trafiają do zamontowanej w pistolecie dyszy. Drugim przewodem do dyszy doprowadzone jest sprężone powietrze, które wytwarza podciśnienie zasysające granulki oraz wyrzuca je z pistoletu na czyszczoną powierzchnię. Podajnik suchego lodu może być uzupełniony o funkcję mielenia, co pozwala uzyskać lód o wielkości dostosowanej do czyszczenia stosownego dla danej powierzchni. Dzięki temu rozwiązaniu z łatwością można czyścić delikatne powierzchnie, co jeśli chodzi o czyszczenie maszyn suchym lodem sprawdza się w przypadku pras drukarskich, lub form odlewniczych.
Sprzątanie przemysłowe a doświadczenie dystrybutora
Decyzję o wyborze odpowiedniego sprzętu pomoże specjalista, obeznany z różnymi sytuacjami, w których czyszczenie maszyn suchym lodem może być niezbędna. Na hasło „czyszczenie maszyn suchym lodem” można więc dostać konkretne propozycje urządzenia pneumatycznego, zaprojektowanego do pracy ciągłej w warunkach przemysłowych. Aparat pozwala na pracę z ciśnieniem wejściowym od 4 do 15 barów, czyli skutecznym wobec nawet najbardziej uporczywych zabrudzeń. Będzie więc umożliwiać nie tylko czyszczenie maszyn suchym lodem, ale znajdzie zastosowanie nawet przy ciężkich pracach w branży budowlanej.
ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY